Uygun Seyahatler için Dünya’nın En Ucuz 15 Şehri


Yurt dışı seyahatlerinde en önemli unsurlardan birisi, gideceğiniz yerdeki yaşam standartları ve pahalılık oranlarıdır. Buna göre yapacağınız gezinin içerdiği maliyetler de değişkenlik gösterecektir. Yolculuk konaklama, alışveriş, yemek, içmek vb.

Bu nedenle sizler için rehber niteliğinde olacak bir içeriği, yatırım danışmanlığı firması Mercer’in yayınladığı rapordan derlediğimiz “Dünyanın En Ucuz 15 Şehri” rehberini sizlerle paylaşmak istedik.

Şimdi dilerseniz hemen sıralamaya geçelim;

15. Belgrad, Sırbistan

sirbistan

Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Belgrad, diğer adı: Beyaz Şehir’dir. Doğu Avrupa’nın en büyük kenti olan ve Türkiye Vatandaşlarından vize istemeyen Belgrad’ın oldukça değişken hava koşulları bulunmaktadır.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 20 TL civarından başlamakta. Belgrad otelleri incelemek için tıklayın.

14. Kalküta, Hindistan

Kolkata

Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinin başkenti olan Kalküta’nın yaklaşık 15 milyonluk bir nüfusu bulunmaktadır. Ülkenin dış ticaretinin üçte biri buradaki limandan yapılmakta ancak genel olarak yoksulluğun hakim olduğu şehirde yaşam maliyetleri de oldukça düşük kalıyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 17 TL civarından başlamakta. Kalküta otelleri incelemek için tıklayın.

13. Saraybosna, Bosna Hersek

bosna-hersek

Bosna Hersek’in başkenti ve en büyük kenti olan Saraybosna, Avrupa’nın Kudüs’ü olarak kabul edilmektedir. Ekonominin durağan olması nedeniyle maliyetler de oldukça düşük.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 20 TL civarından başlamakta. Saraybosna Otelleri incelemek için tıklayın.

12. Almati, Kazakistan

almati

Kazakistan’ın en büyük kenti olan Almati, 1854 yılında Rusların doğunun sınır kalesi olarak kurduğu bir şehirdir. Ayrıca gelişmekte olan bir finans sektörü bulunuyor. Bu da zaman içerisinde yaşam maliyetlerinin artacağına işaret ediyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 8,50 TL civarından başlamakta. Almati Otelleri incelemek için tıklayın.

11. Monterrey, Meksika

monterrey

Kelime anlamı (Kralın Dağı) olan Monterrey, Meksika’nın Nueve Leon eyaletinin başkentidir. Yaşam standartlarının ve maliyetlerinin düşük olduğu şehirlerden.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 30 TL civarından başlamakta. Monterrey Otelleri incelemek için tıklayın.

10.  Tiflis, Gürcistan

tiflis

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, dünyanın en güvenli şehirlerinden birisi olmasıyla öne çıkıyor ve yaşam maliyetleri de oldukça düşük olduğu için turistlerin gözdesi durumunda.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 12 TL civarından başlamakta. Tiflis Otelleri incelemek için tıklayın.

9. Üsküp, Makedonya

Makedonya
Makedonya, Üsküp

Üsküp, Makedonyanın başkenti ve %30 gibi yüksek işsizlik oranı olan bir şehir. İpek Yolu üzerinde yer alan şehirde yaşam standartları ve maliyetler de düşük durumda.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 20 TL civarından başlamakta. Üsküp Otelleri incelemek için tıklayın.

8. Lusaka, Zambiya

lusaka

Güney Afrika’nın hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan Lusaka, son dönemde turistlerin oldukça ilgisini çeken bir şehir.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 15 TL civarından başlamakta. Lusaka Otelleri incelemek için tıklayın.

7. Karaçi, Pakistan

karaci

25 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık 7. şehri olan Karaçi, Hint okyanusu kıyısında kurulmuştur. Şiddet olayları ve içme suyu sıkıntısı, yaşam maliyetlerinin çok düşük olmasına yol açmaktadır.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 45 TL civarından başlamakta. Karaçi Otelleri incelemek için tıklayın.

6. Tunus, Tunus

tunus

Tunus, Akdenize kıyısı olan bir Arap İslam ülkesidir. Üretimin az olduğu ülkede yaşam maliyetleri düşük seyirde ilerliyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 60 TL civarından başlamakta. Tunus Otelleri incelemek için tıklayın.

5. Minsk, Belarus

Belarus
Belarus, Beyaz Rusya

Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk, üretim konusunda kararlı ve işsizlik oranı çok düşük bir şehirdir.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 15 TL civarından başlamakta. Minsk Otelleri incelemek için tıklayın.

4. Johannesburg, Güney Afrika

johannesburg

Güney Afrika’daki en büyük şehir olan Johannesburg, suç oranının yüksek olması nedeniyle genel olarak yaşam maliyetlerinin de düşük olduğu bir şehir olarak öne çıkıyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 27 TL civarından başlamakta. Johannesburg Otelleri incelemek için tıklayın.

3. Bişkek, Kırgızistan

biskek

Kırgızistan’ın başkenti olan Bişkek 1878 yılında kurulmuş. Sovyet mimarisinden örnekler barındıran Bişkek’te, günümüzde yapılan mermer yapılar da dikkat çekiyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 22 TL civarından başlamakta. Bişkek Otelleri incelemek için tıklayın.

2. Cape Town, Güney Afrika

capetown

Güney Afrika’nın başkenti olan Cape Town’un nüfusunun neredeyse üçte biri mülümandır. Yatırım ve eğlence merkezi olmakla birlikte yüksek suç oranları sebebiyle yaşam maliyetleri oldukça düşük kalıyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 33 TL civarından başlamakta. Cape Town Otelleri incelemek için tıklayın.

1. Windhoek, Namibya

windhoek

Dünya’nın en ucuz şehri olan Widhoek, Namibya’nın başkenti ve deniz seviyesinden 1.654 metre yüksekte yer alıyor. Nüfusunun da yaklaşık 350.000 olması, belki de yaşam maliyetlerinin bu kadar düşük olmasına bir gerekçe olarak gösterilebilir.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 45 TL civarından başlamakta. Windhoek Otelleri incelemek için tıklayın.

Bu ülkelerdeki otel fiyatları gideceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bizim verdiğimiz fiyatlar, Eylül 2016, Kurban Bayramı tatili zamanında geçerli olan fiyatlar ve hatta bu nedenle rezervasyon oranları fazla olduğu için yüksek de olabilir.

Bu listedeki şehirler dışında sizin de önerileriniz varsa alt kısımdan bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli yolculuklar 🙂


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir