İtalya’nın En Muhteşem ve Dünyaca Ünlü Otelleri | İtalya Otelleri

Asırlık saraylardan lüks otellere dönüştürülmüş yapılara ve her türlü olanakla donatılmış küçük butik otellere kadar, İtalya'nın en iyi otellerini derledik.


İtalya Otelleri rehberi ile seyahatlerini muhteşem bir rüyaya dönüştürmek isteyenler için, asırlık saraylardan lüks otellere dönüştürülmüş konaklama tesislerinden, her türlü modern olanaklarla donatılmış küçük butik otellere kadar, İtalya’daki en iyi ve en muhteşem otelleri sizler için derledik.

Bu oteller aynı zamanda muhteşem manzaraya sahip odalar sunmakta. Konaklamanız esnasında, odanızın balkonunda muhteşem manzaralara karşı keyif yapabilirsiniz. İster minimalist tarzda dekore edilmiş ister antika mobilyalar, zengin halılar ve el yapımı avizeler olsun, otelin iç mekanları nefes kesici güzellikte olabilir.

İtalya’daki en muhteşem otellere bu havayı katan en önemli unsurların başında ise muhteşem tarihi doku geliyor. Lafı daha fazla uzatmadan seyahatlerinizde konaklayabileceğiniz bu muhteşem otelleri listeleyelim 🙂

 1. 10 Grand Hotel Timeo, Taormina


  Dünyanın en iyi otellerinden biri olarak kabul edilen Grand Hotel Timeo, Antik Yunan Tiyatrosu'nun hemen yanı başında yer alan Taormina'nın kalbinde yer almaktadır. 

  Beş yıldızlı otel sadece antika zarafeti için değil, aynı zamanda deniz manzaralı teraslarından görülebilen Etna Yanardağı ve Sicilya Kıyısı'nın muhteşem panoramik manzarasına da sahiptir. 

  Grand Hotel Timeo, Taormina

  Odaları güzel sanatlar, zengin kumaşlar ve modern olanaklarla döşenmiş. 

  Oteli ve Fiyatları İncele


 2. 9 Grand Hotel Minerva, Floransa


  Grand Hotel Minerva, oldukça merkezi olan konumu ve çatı katındaki yüzme havuzu ile cazip bir seçenek haline getirmekte. 

  Otel, hemen yan taraftaki muhteşem 15. yüzyıldan kalma Santa Maria Novella Bazilikası gibi şehrin tarihi merkezinde yer alan tüm cazibe merkezlerine kolay ulaşım imkanı sunuyor. Bu şık otelin altıncı katında yer alan terası konaklarına Floransa'nın ve ötesindeki kırsal alanın panoramik manzarasını sunmaktadır.

  Oteli ve Fiyatları İncele 3. 8 Grotta Palazzese Hotel, Puglia


  Polignano a Mare kasabasında Adriyatik Denizi'ne bakan kayalıklara ve mağaralara oyulmuş Grotta Palazzese Hotel, ziyaretçilere eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatıyor. 

  Büyük bir kireçtaşı mağarasının içinde yer alan otelin ünlü Grotto restoranı, tesisin ana ilgi odağı. Konuklar mum ışığında yemek yerken aşağıdaki kayaların üzerine vuran dalgaları ve güneşin ufukta batışını seyredebiliyorlar. 

  Grotta Palazzese Hotel, Puglia

  Bu dört yıldızlı otelin 25 odası ve süitleri küçük olmasına rağmen, tüm modern konforlarla donatılmış ve bölgenin en iyi plajlarına kolay erişim imkanı sunmaktadır.

  Oteli ve Fiyatları İncele 4. 7 Castello di Casole, Toskana


  Siena ve Floransa'ya yakın bir konumda bulunan Castello di Casole, konfor ve rahatlıktan ödün vermeden otantik bir Toskana deneyimi yaşamak isteyen konuklar için ideal bir seçenek. 

  10. yüzyıldan kalma bir kalenin otel olarak restore edildiği tesisin etrafında dönümlerce zeytin ağaçları ve asma tarlaları yer alıyor. 

  Otelin 41 odasındaki toprak tonlarında dekor, çağdaş ve eski dünya tarzının sanatsal bir karışımını içeriyor. Bir şarap mahzeni, pizza restoranı ve muhteşem spa otelin olanakları arasında yer alıyor.

  Oteli ve Fiyatları İncele 5. 6 Hotel Hassler, Roma


  Dünyanın en ünlü otellerinden biri olan ve ustalıkla inşa edilmiş Hotel Hassler, Roma'daki İspanyol Merdivenleri'nin en üst kısmında yer alır ve şehrin en iyi manzarasını sunar. 

  19. yüzyıldan kalma otel yakın zamanda yenilenmiş olmasına rağmen, Eski Dünya lüksünün bir örneği olarak kalmaktadır. 82 oda ve 14 süitin her biri antika mobilyalar, Venedik lambaları ve sanat eserleri ile dekore edilmiştir. 

  Tesis bünyesinde spor salonu, spa'nın yanı sıra Michelin yıldızlı bir restoran ve etrafı taş duvarlarla çevrili bir bahçe kafesi bulunur.

  Oteli ve Fiyatları İncele


 6. 5 Caesar Augustus Hotel, Capri


  Napoli Körfezi'nin yukarısındaki bir falezin üzerinde yer alan bu eski yazlık Rus kraliyet evi, konuklarına Vezüv Yanardağı ve Capri Sahili panoramik manzarasını sunuyor. 

  Akdeniz tarzı dekora, özenli hizmet ve eksiksiz hizmet veren spa, Caesar Augustus Hotel'de dinlendirici ve gençleştirici bir deneyim sunuyor.

  Oteli ve Fiyatları İncele 7. 4 Belmond Hotel Splendido, Portofino


  16. yüzyıldan kalma bir manastırda yer alan Belmond Hotel Splendido, Ligurya Denizi'ne bakan bir tepenin üzerinde yer almaktadır. 

  Otel, 1902'de açıldığından beri zengin ve ünlü ikonuklar çin favori bir durak haline gelmiş. Clark Gable ve Frank Sinatra'dan Winston Churchill'e kadar otelin 64 adet ayrı ayrı tasarlanmış oda ve süiti bulunan bu otelde konaklamışlar.

  Geniş banyoları, büyük gardıropları olan otelin üç restoranı, yüzme havuzu ve sağlıklı yaşam merkezi de bulunuyor.

  Oteli ve Fiyatları İncele


 8. 3 Grand Hotel Tremezzo, Como Gölü


  Como Gölü'nün batı kıyısında yer alan Grand Hotel Tremezzo, 1910 yılında açıldığından beri dünya gezginleri için popüler bir yer olmuştur. 

  Suyun ve Bellagio kasabasının muhteşem manzarasına ek olarak, bu asırlık otel içerisinde üç restoran, üç yüzme havuzu, tam donanımlı bir sağlıklı yaşam merkezi, tenis kortları ve koşu parkurları içeren bir park bulunmakta. 

  Otelde büyük Sala Musica mimarisinden her odada taze çiçeklere kadar hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemiş. Tremezzo'daki her şey zarif bir şekilde şımartıcı ve konforlu bir deneyim sunmak için bir araya geliyor.

  Oteli ve Fiyatları İncele 9. 2 Le Sirenuse, Positano


  18. yüzyıldan kalma bir villa olan Le Sirenuse, 1951 yılında aristokrat Sersale ailesi tarafından bir otele dönüştürülmüş.

  Le Sirenuse, hem zarif hem de size bir ev ortamı sunan konaklama deneyimi ile Amalfi sahili tatilinizde harika bir konaklama seçeneği. 

  Michelin yıldızlı restoranı, yüzme havuzu ve özel tasarım spa'sı da bulunmakta. Yazar ve eski konuk John Steinbeck'in Harper's Bazaar için 1953 tarihli bir makalesinde yazdığı gibi: “Her odanın küçük bir balkonu var ve mavi denizi, bu harika adalara bakıyor.” 🙂

  Oteli ve Fiyatları İncele 10. 1 Gritti Palace, Venedik


  Venedik'in ünlü Büyük Kanal'ına bakan konumu, ihtişamlı bir şekilde dekore edilmiş odaları ve muhteşem yemek salonuyla yakın zamanda yeniden açılan Gritti Palace, konuklarına klasik bir Venedik deneyimi sunuyor. 

  Guggenheim Müzesi ve güzel Santa Maria della Salute'un karşısında yer alan 15. yüzyıldan kalma bu otel, Venedik'in en iyi lokasyonlarından birine sahiptir. Eski Dünya antikaları, Murano cam lambaları ve ipek cam duvar kaplamalarıyla cömertçe döşenmiş olan beş yıldızlı otelin odaları her türlü modern konforla donatılmıştır. 

  Gritti Sarayı, gerçek Venedik dönemi ihtişamını yaşamak isteyen ziyaretçiler için unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor.

  Oteli ve Fiyatları İncele

GÖZAT:  İtalya’da Şehirler Arası Ucuz Seyahat

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir