Stresa | Buzul Gölü Kıyısında Yemyeşil Bir İtalyan Kasabası

İtalya'nın kuzeyinde ve Alp dağlarının gölgesinde, buzul gölü Maggiore kıyısında cennet gibi yemyeşil bir kasaba olan Stresa'yı gezdik.


Hayatımızda ilk defa bir buzul gölünde yüzme fırsatı bulduğumuz, bol oksijeni, sessiz ve sakin ortamı ile huzur bulduğumuz ve harika bir hafta sonu geçirdiğimiz Stresa’da adeta tüm stresimizi attık 🙂

Çok sevdiğimiz İtalya’da geçtiğimiz 2,5 yılda 20’den fazla şehir gezme fırsatı bulduk. Stresa yolculuğumuz da yine Milano’da bulunduğumuz sırada yakında gidip keşfedebileceğimiz yeni rotalar araştırırken karşımıza çıktı.

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Stresa, Alp dağlarının gölgesinde eski bir buzul gölü olan Maggiore kıyısında yer alan bir kasaba. Yemyeşil, her yanı çiçeklerle dolu, muhteşem alp dağları manzarası ile bu kasabada harika bir hafta sonu geçirdik.

Üstelik hayatımızda ilk defa bir buzul gölünde yüzme fırsatı bulduk 🙂 Kafamızı boşalttığımız, bol oksijen depoladığımız ve doyasıya keyif aldığımız bir gezi oldu bizim için.

Nasıl Gidilir?

Milano‘dan trenle tam 1 saat mesafede olan Stresa’ya dilerseniz aracınızla da ortalama aynı sürede kolayca ulaşabilirsiniz.

Hızlı tren ile Milano’dan Stresa’ya yapacağınız bir yolculuk, kişi başı 9€‘ya mal olacaktır. Uygun fiyatlı tren biletleri için www.goeuro.com adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

Stresa aynı zamanda Torino’ya da oldukça yakın. Milano veya Torino’ya bir seyahat planlıyorsanız bu şehirlerden Stresa’ya çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İtalya Hızlı Tren (TrenItalia)

Bu şekilde bir cumartesi sabahı erkenden koyulduk yola. Avrupada yaptığımız yolculuklarda sabah 6 ile 8 saatleri arasındaki trenleri tercih ederiz hep. Böylece sabah saat 9-10 gibi gideceğimiz yere varır, günü ve zamanı maksimum şekilde değerlendiririz. Stresa maceramız da bu şekilde başladı.

Nerede Kalınır?

Stresa’da konakladığımız Otel La Palma Stresa ile ilgili hazırladığımız incelemeyi okumak için tıklayın.

Stresa seyahatlerinizde Airbnb ile günlük konaklama maliyetinizi gecelik 40 TL‘ye düşürebilirsiniz. Ayrıca Gezenti Çift olarak okuyucularımıza Airbnb ile yapacakları ilk konaklamalarında 130 TL indirim kredisi hediye ediyoruz.

Buraya tıklayarak yapacağınız 250 TL ve üzeri rezervasyonlarda anında 130 TL indirim kazanabilirsiniz.

Grand Hotel Des Iles Borromees

Altta farklı kategorilerden en uygun fiyatlı otelleri sizin için listeledik;

  • Hotel Da Cesare (2*) – Gecelik 70 € konaklama bedeli ile şehir merkezindeki en uygun seçenek. İncelemek için tıklayın.
  • Hotel Milan Speranza Au Lac (4*) – Şehir merkezinde gecelik 105 € konaklama bedeline ücretsiz çift kişilik kahvaltı da dahil. İncelemek için tıklayın.
  • Grand Hotel Des Iles Borromees (5*) – Gecelik 330 € olan bu lüks ve tasarım harikası otel size Stresa’da muhteşem bir atmoster ve konaklama tecrübesi sunacak. İncelemek için tıklayın.

[zombify_post]


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir