Hotel Scheffelhof – Konstanz, Almanya | Otel Değerlendirme

Hotel Scheffelhof, merkez otobüs istasyonuna ve göl kıyısına yürüme mesafesinde olması ile harika bir konaklama seçeneği sunuyor.


8.8
Çok İyi

Almanya’nın Konstanz şehrine yaptığımız seyahatte konakladığımız bu otel, bize oldukça iyi bir konaklama deneyimi sundu. 

Şehir merkezine yakınlığı ve göl kıyısına yürüme mesafesinde olan Hotel Scheffelhof, geniş odaları ve rahat yatakları ile yorucu bir günün ardından güzelce dinlenebileceğiniz bir otel.

İsviçre’nin Zürih şehrine yaptığımız seyahatte konaklamak için Almanya’ya geçtik 🙂 Zürih’te Hostel’de kalacağımız fiyata Almanya’nın Konstanz şehrinde çok daha iyi bir otelde kalabilirdik. Biz de bu fırsatı değerlendirerek hem farklı bir yer daha görmüş olduk hem de konforlu bir konaklama deneyimi yaşadık.

Üstelik Zürih ile Konstanzi iki ülkenin sınır şehirleri olduğu için aralarında seyahat etmek yaklaşık 45 dakika sürüyor ve otobüsler de kişi başı ortalama 4-5€ civarı.

Flixbus Otobüsleri
Hele bir de çift katlı otobüs gelirse ve üst katta en önde oturursanız, keyfiniz bol olsun 🙂 Şehri ve manzarayı seyrede seyrede harika bir yolculuk geçirebilirsiniz. Adeta bir tur otobüsü gibi keyif verecektir size.

Hotel Scheffelhof Nerede?

Göl kıyısındaki bu küçük kasabaya gece 20:30 civarı ulaştık. Otel, otobüslerin durduğu küçük meydana 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde. Otele vardığımızda hızlıca check-in işlemini hallederek odamıza yerleştik.

Çantalarımızı bırakıp birşeyler yemek için dışarıya çıktığımızda ise bir avrupa klasiği/gerçeği ile karşılaştık: akşam saat 21:00’den sonra her yer kapanmıştı… Şehir merkezi ve göl kıyısına 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, oldukça merkezi bir konumda ve ana cadde üzerinde. Caddenin sonunda, göl kıyısında ise AVM bulunuyor.

Yeme & İçme

Küçük olan şehirde genel olarak yaklaşık yarım saat dolaşıp Çin restoranları dışında pek açık bir yer bulamadıktan sonra otele geri döndük. Almanya’ya gelip çin yemeği yemek oldukça saçma olurdu 🙂 Otele dönerek barda birşeyler atıştırmaya karar verdik. iyi ki de öyle yapmışız…

Hotel Scheffelhof – Bar & Restoran

Otelin restoranında ortaya patates, iki tane salata ve birer bira sipariş ettik. Gelen patates dev bir ekmek sepetinde yer alıyordu ve inanmayacaksınız ama bitiremedik 🙁 Harika baharat karışımı ile hazırlanmış patates sepetinin yanında zengin birer salata da gelince önümüzdeki dev porsiyonları nasıl yiyeceğimizi düşürken bulduk kendimizi 😀

Barı gençler ve aileler adeta doldurmuştu. Tek boş masa bizim oturduğumuzdu. Yaklaşık 1,5 saat oturup rahat rahat yemek yedikten sonra gece yarısı kalkarak göl kıyısında yürüyüşe çıktık.

[zombify_post]

Oldukça İyi Bir Konaklama Deneyimi
Hayran kaldığımız ve çok sevdiğimiz huzur dolu şehir Konstanz'da bulunan Hotel Scheffelhof, bize oldukça iyi bir konaklama deneyimi sundu. Zürih veya Konstanz'a yolunuz düşerse burada kalmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.
Avantajlar
Merkezi Konum
Konfor & Rahatlık
Sessiz Bölge
Uygun Fiyatlı Yemek
Eksiklikler
Zayıf WIFI
Manzara
8.8
Çok İyi

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir