Eskişehir Gezilecek Yerler | Yapılacak Şeyler ve Aktivite Rehberi

Eskişehir, ziyaretçilerine sunduğu zengin tarihi doku, doğal güzellikleri, genç nüfusu ve zengin aktivite seçenekleri ile oldukça gözde bir seyahat rotası.


Eskişehir gezilecek yerler rehberinde, şehrin barındırdığı tarihi, kültürel ve doğal güzellikler ile sunduğu aktivite seçeneklerinden bahsedeceğiz. 

Özellikle hızlı tren sonrası ulaşım sürelerinin kısalması ile birlikte Eskişehir, gözde seyahat rotaları arasına girdi. İstanbul ve Ankara’ya 2 saatlik mesafesi ile günübirlik geziler için de oldukça uygun bir rota olan şehir, ziyaretçilerine zengin bir gezi deneyimi sunuyor.

Şehir ziyaretçilerine, kültürel ve tarihi çeşitlilik, aktivite ve yapılacak şeylerin oldukça fazla olması ve harika lezzetleri ile dopdolu bir gezi deneyimi sunuyor. Eskişehir’e gideceğiniz bir hafta sonu daha fazla şey yapabilmek için 1 gece konaklamanız gerekebilir.

Biz aslında Eskişehir’e daha çok akraba ziyartleri için gitmiş, her gidişimizde şehri parça parça gezerek deneyimlemiş bulunuyoruz. Şehre yaptığmız yaklaşık 3 seyahat sonrası biriktirdiklerimizi ve seyahat deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Nasıl Gidilir?

Hızlı Tren

Özellikle haftasonu kaçamakları için uygun olan Eskişehir’e İstanbul ve Ankara’dan hızlı tren ile ulaşabilirsiniz. Ulaşım ücretleri ve süreleri 07.01.2019 itibariyle alttaki gibi;

  • İstanbul > Eskişehir = 46 TL / 2 saat 20 dakika

Bulunduğunuz şehre göre hızlı tren biletlerini, saat ve fiyat bilgisini sorgulamak için tıklayınız.

Ayrıca bulunduğunuz şehre ve seyahat tercihlerinize göre otomobil veya otobüs ile de şehre ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Küçük bir şehir olmasına rağmen gezip görülecek o kadar çok yer, yapılacak o kadar şey var ki. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan hemen Eskişehir gezilecek yerler rehberimize geçelim ve sıralamaya başlayalım 🙂

Tarihi Odunpazarı

Odunpazarı Evleri

Tarihi Odunparazarı kent merkezi, atmosferi ve barındırdığı eserler ile Unesco Dünya Mirası geçici listesine girmiş bir bölge. Osmanlı mimarisini yansıtan yapıları ve sokaklarında gezerken adeta tarihte bir yolculuğa çıkacaksınız. 

Bölgeye yapılan restorasyon çalışmasının ardından çok daha dikkat çekici ve renkli bir görünüme barınan tarihi merkezde yer alan ahşap süslemeli, cumbalı evler, kıvrımlı yollar ve çıkmaz sokaklar size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. 

Burası gezmekten keyif alacağınız ve harika fotoğraf kareleri çekebileceğiniz harika bir merkez. Bol bol instagram karesi yakalayabilirsiniz 🙂

Bu bölgede ziyaret edebileceğiniz yapılar ve müzeler; Balmumu Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Şelale Park, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurşunlu CamiiÇağdaş Cam Sanatları Müzesi.

[zombify_post]


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir